NSYCVF300M115PF | Schneider Electric
Fan, 115 V, 248 x 268 x 116 mm, 300 m³/h, 56 dB, ball bearing, Schneider Electric NSYCVF300M115PF
Order No.: 04P0379
EAN: 3606480151293
MPN:
NSYCVF300M115PF
Series: Climasys CV
NSYCVF300M115PF Schneider Electric Panel-Mount Fans
1 pcs.
Fan, NSYCVF300M115PF, Schneider Electric
ClimaSys forced ventilation system, rated IP54, with a capacity of 300m³/h, operates at 115V and includes an outlet grille and G2 filter.
Features
  • Made of injected thermoplastic for lasting durability
  • Comes with a power cord, filter, outlet grille, and protective grilles
  • Ball bearing type fan with a maximum pressure of 158 Pa
Technical specifications
Filter Property Value
Rated voltage 115 V
Width 248 mm
Height 268 mm
Depth 116 mm