RER1.25-S6-X | Panduit
Bundle protection, with replaceable strap, max. bundle Ø 31.8 mm, nylon, black, (L x W x H) 41.7 x 30 x 72.6 mm, RER1.25-S6-X
Order No.: 12H0317
EAN: 4070211010132
MPN:
RER1.25-S6-X
Series: Quick-Build
RER1.25-S6-X Panduit Cable Holders
Image may differ
Available: 10 pcs.
Next delivery: 50 pcs. on 2026-06-02
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
100 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Elastic bundle fastener, RER1.25-S6-X, Panduit
Panduit RER1.25-S6-X Harness Elastic Retainers with replaceable elastic band are part of the Quick-Build modular and reusable harness board system. Cable bundles are formed as individual wire are inserted into retainers and once bundles are formed, they can be easily removed. Suitable for 1.25” maximum bundle capacity.
Technical specifications
Filter Property Value
Product type bundle protection
Version with replaceable strap
max. Bundle diameter 31.8 mm
Length 41.7 mm
Width 30 mm
Height 72.6 mm