RER.75-S6-X | Panduit
Bundle protection, with replaceable strap, max. bundle Ø 19 mm, nylon, black, (L x W x H) 28.4 x 28.4 x 56.1 mm, RER.75-S6-X
Order No.: 12H0316
EAN: 4070211010125
MPN:
RER.75-S6-X
Series: Quick-Build
RER.75-S6-X Panduit Cable Holders
Image may differ
Available: 50 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
100 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Elastic bundle fastener, RER.75-S6-X, Panduit
Panduit RER.75-S6-X Harness Elastic Retainers with replaceable elastic band are part of the Quick-Build modular and reusable harness board system. Cable bundles are formed as individual wire are inserted into retainers and once bundles are formed, they can be easily removed. Suitable for 0.75” maximum bundle capacity.
Technical specifications
Filter Property Value
Product type bundle protection
Version with replaceable strap
max. Bundle diameter 19 mm
Length 28.4 mm
Width 28.4 mm
Height 56.1 mm