ERJ3GEY0R00V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 0 Ω, 0.1 W, ±5 %, ERJ3GEY0R00V
Order No.: 84E6675
EAN: 4099879317322
MPN:
ERJ3GEY0R00V
Series: ERJ3G
ERJ3GEY0R00V Panasonic SMD Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 47,868 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
100 pcs.
1000 pcs.
5000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
SMD-Thick film resistor, ERJ3GEY0R00V, Panasonic
Features
  • Small size and lightweight
  • High reliability Metal glaze thick film resistive element and three layers of electrodes
  • Compatible with placement machines Taping packaging available
  • Suitable for both reflow and flow soldering
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 0 Ω
Tolerance ±5 %
Power 0.1 W
Design SMD 0603 (1608)
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 1.6 mm
Width 0.8 mm
Height 0.45 mm