ERJ3GEYJ1R2V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 1.2 Ω, 0.1 W, ±5 %, ERJ3GEYJ1R2V
Order No.: 84E6721
EAN: 4099879317346
MPN:
ERJ3GEYJ1R2V
Series: ERJ3G
ERJ3GEYJ1R2V Panasonic SMD Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 4 Weeks
Subject to prior sale
50000 pcs.
SMD Resistor, ERJ3GEYJ1R2V, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 0603, 1.2 Ω, 0.1 W, ±5 %
  • RoHS compliant
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 1.2 Ω
Tolerance ±5 %
Power 0.1 W
Design SMD 0603 (1608)
Temperature coefficient -100/+600 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 1.6 mm
Width 0.8 mm
Height 0.45 mm