ERJ3GEYJ365V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 3.6 MΩ, 0.1 W, ±5 %, ERJ3GEYJ365V
Order No.: 84E6771
EAN: 4099879317384
MPN:
ERJ3GEYJ365V
Series: ERJ3G
ERJ3GEYJ365V Panasonic SMD Resistors
50000 pcs.
SMD Resistor, ERJ3GEYJ365V, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 0603, 3.6 MΩ, 0.1 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 3.6 MΩ
Tolerance ±5 %
Power 0.1 W
Design SMD 0603 (1608)
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 1.6 mm
Width 0.8 mm
Height 0.45 mm