ERJ3GEYJ275V | Panasonic
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 2.7 MΩ, 0.1 W, ±5 %, ERJ3GEYJ275V
Order No.: 84E6749
EAN: 4099879317360
MPN:
ERJ3GEYJ275V
Series: ERJ3G
ERJ3GEYJ275V Panasonic SMD Resistors
50000 pcs.
SMD Resistor, ERJ3GEYJ275V, Panasonic
Resistor, Thick film, SMD 0603, 2.7 MΩ, 0.1 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 2.7 MΩ
Tolerance ±5 %
Power 0.1 W
Design SMD 0603 (1608)
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Technology thick film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 1.6 mm
Width 0.8 mm
Height 0.45 mm