NC4EBDJP48J | Panasonic
Relay, 4 Form C (NO/NC), 48 V (DC), 3200 Ω, 2 A, 30 V (DC), 250 V (AC), monostable, NC4EBDJP48J
Order No.: 34G9054
EAN: 4099889409260
MPN:
NC4EBDJP48J
NC4EBD-JP-DC48V
Series: NC
NC4EBDJP48J Panasonic Industrial Relays
20 pcs.
Industrial relay, NC4EBDJP48J, PANASONIC
Contact type 4 Form C (NO/NC)
switching current 2 A
Coil voltage (DC) 48 V
Coil resistance 3200 Ω
Switching Voltage (DC) 30 V
Switching Voltage (AC) 250 V