CCMR030.TXP | Littelfuse
Microfuse 10.3 x 38.1 mm, 30 A, T, 250 V (DC), 600 V (AC), 200 kA breaking capacity, CCMR030.TXP
Order No.: 42G8821
EAN: 4099889087642
MPN:
CCMR030.TXP
Series: CCMR
CCMR030.TXP Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 2 pcs.
Available in 4 Days: 30 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
Subject to prior sale
Micro fuse, CCMR030.TXP,LITTELFUSE
Version microfuse
Design 10.3 x 38.1 mm
Enclosure ceramic tube
Rated current 30 A
Tripping characteristics T
Rated voltage (DC) 250 V
Rated voltage (AC) 600 V
Breaking capacity 200 kA
Length 38.1 mm
diameter 10.3 mm