CCMR02.5TXP | Littelfuse
Microfuse 10.3 x 38.1 mm, 2.5 A, T, 250 V (DC), 600 V (AC), 200 kA breaking capacity, CCMR02.5TXP
Order No.: 42G8807
EAN: 4099889087604
MPN:
CCMR02.5TXP
Series: CCMR
CCMR02.5TXP Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 5 Weeks
10 pcs.
Micro fuse, CCMR02.5TXP,LITTELFUSE
Version microfuse
Design 10.3 x 38.1 mm
Enclosure ceramic tube
Rated current 2.5 A
Tripping characteristics T
Rated voltage (DC) 250 V
Rated voltage (AC) 600 V
Breaking capacity 200 kA
Length 38.1 mm
diameter 10.3 mm