CCMR015.TXP | Littelfuse
Microfuse 10.3 x 38.1 mm, 15 A, T, 600 V (AC), 200 kA breaking capacity, CCMR015.TXP
Order No.: 42G8818
EAN: 4099889087635
MPN:
CCMR015.TXP
Series: CCMR
CCMR015.TXP Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 7 Weeks
10 pcs.
Micro fuse, CCMR015.TXP,LITTELFUSE
Version microfuse
Design 10.3 x 38.1 mm
Enclosure ceramic tube
Rated current 15 A
Tripping characteristics T
Rated voltage (AC) 600 V
Breaking capacity 200 kA
Length 38.1 mm
diameter 10.3 mm