045203.5MRL | Littelfuse
SMD fuse 6.1 x 2.69 mm, 3.5 A, T, 125 V (DC), 125 V (AC), 50 A breaking capacity, 045203.5MRL
Order No.: 49G160
EAN: 4099889092479
MPN:
045203.5MRL
Series: 452
045203.5MRL Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 8 Weeks
1000 pcs.
SMD-Fuse, 045203.5MRL,LITTELFUSE
Version SMD fuse
Design 6.1 x 2.69 mm
Enclosure SMD
Rated current 3.5 A
Tripping characteristics T
Rated voltage (DC) 125 V
Rated voltage (AC) 125 V
Breaking capacity 50 A
Length 6.1 mm
Width 2.69 mm
Height 2.69 mm