0452.750MRL | Littelfuse
SMD fuse 6.1 x 2.69 mm, 750 mA, T, 125 V (DC), 125 V (AC), 50 A breaking capacity, 0452.750MRL
Order No.: 49G148
EAN: 4099889092417
MPN:
0452.750MRL
Series: 452
0452.750MRL Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 688 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
SMD-Fuse, 0452.750MRL,LITTELFUSE
Features
  • Material body ceramic
  • Wide range of current
  • RoHS-compliant and Halogen-free
  • Small size
Version SMD fuse
Design 6.1 x 2.69 mm
Enclosure SMD
Rated current 750 mA
Tripping characteristics T
Rated voltage (DC) 125 V
Rated voltage (AC) 125 V
Breaking capacity 50 A
Length 6.1 mm
Width 2.69 mm
Height 2.69 mm