0452.500MRL | Littelfuse
SMD fuse 6.1 x 2.69 mm, 500 mA, T, 125 V (DC), 125 V (AC), 50 A breaking capacity, 0452.500MRL
Order No.: 49G146
EAN: 4099889092400
MPN:
0452.500MRL
Series: 452
0452.500MRL Littelfuse Micro Fuses Image 1
0452.500MRL Littelfuse Micro Fuses Image 2
Image may differ
Available: 283 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
SMD-Fuse, 0452.500MRL,LITTELFUSE
Features
  • Material body ceramic
  • Wide range of current
  • RoHS-compliant and Halogen-free
  • Small size
Applications
  • Notebook PC
  • LCD monitor
  • Storage system
Version SMD fuse
Design 6.1 x 2.69 mm
Enclosure SMD
Rated current 500 mA
Tripping characteristics T
Rated voltage (DC) 125 V
Rated voltage (AC) 125 V
Breaking capacity 50 A
Length 6.1 mm
Width 2.69 mm
Height 2.69 mm