045202.5MRL | Littelfuse
SMD fuse 6.1 x 2.69 mm, 2.5 A, T, 125 V (DC), 125 V (AC), 50 A breaking capacity, 045202.5MRL
Order No.: 49G156
EAN: 4099889092455
MPN:
045202.5MRL
Series: 452
045202.5MRL Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
Available: 913 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
Subject to prior sale
SMD-Fuse, 045202.5MRL,LITTELFUSE
Version SMD fuse
Design 6.1 x 2.69 mm
Enclosure SMD
Rated current 2.5 A
Tripping characteristics T
Rated voltage (DC) 125 V
Rated voltage (AC) 125 V
Breaking capacity 50 A
Length 6.1 mm
Width 2.69 mm
Height 2.69 mm