1590EGASKET | Hammond
Seal, silicone, (L) 187.5 mm, black, for series 1590D/1590DD/1590E, 1590EGASKET
Order No.: 61H2686
EAN: 4099889568875
MPN:
1590EGASKET
Series: 1590W
1590EGASKET Hammond Accessories for Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 39 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Replacement Gasket, 1590EGASKET, Hammond
Replacement Gasket for 1590WD, WDD and WE Enclosures with Silicone Rubber material and length of 187,5 mm
Technical specifications
Filter Property Value
Product type seal
Material silicone
Length 187.5 mm