1590AGASKET | Hammond
Seal, silicone, (L) 92.5 mm, black, for series 1590A, 1590AGASKET
Order No.: 61H2680
EAN: 4099889568813
MPN:
1590AGASKET
Series: 1590W
1590AGASKET Hammond Accessories for Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 48 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
100 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Replacement Gasket, 1590AGASKET, Hammond
Replacement Gasket for 1590WA Enclosures with Silicone Rubber material and length of 92,5 mm
Technical specifications
Filter Property Value
Product type seal
Material silicone
Length 92.5 mm
Colour black
Degree of protection (IP) IP65
Suitable for series 1590A