1590XGASKET | Hammond
Seal, silicone, (L x W x H) 145 x 120.9 x 1.5 mm, black, for series 1590X, 1590XGASKET
Order No.: 61H2704
EAN: 4099889569056
MPN:
1590XGASKET
Series: 1590W
1590XGASKET Hammond Accessories for Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 1 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
100 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Replacement Gasket, 1590XGASKET, Hammond
Replacement Gasket for 1590WX and WXX Enclosures with Silicone Rubber material and length of 145 mm.
Technical specifications
Filter Property Value
Product type seal
Material silicone
Length 145 mm
Width 120.9 mm
Height 1.5 mm