1590BGASKET | Hammond
Seal, silicone, (L) 111.5 mm, black, for series 1590B, 1590BGASKET
Order No.: 61H2682
EAN: 4099889568837
MPN:
1590BGASKET
Series: 1590W
1590BGASKET Hammond Accessories for Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 50 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
100 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Replacement Gasket, 1590BGASKET, Hammond
Replacement Gasket for 1590WB, WBS and WB2 Enclosures with Silicone Rubber material and length of 111,5 mm
Technical specifications
Filter Property Value
Product type seal
Material silicone
Length 111.5 mm