BL17SMD19SM | Fischer Elektronik
Socket header, 19 pole, pitch 2.54 mm, straight, BL17SMD19SM
Order No.: 68F0620
MPN:
BL17SMD19SM
BL 17 SMD 19 SM
Series: BL 17 SMD
BL17SMD19SM Fischer Elektronik PCB Connection Systems
1 pcs.
5 pcs.
Subject to prior sale
Female socket, BL17SMD19SM, Fischer Elektronik
Female socket for 0.635 mm and up to 0.85 mm Ø.
Contact type socket
Pin number 19 pole
Grid 2.54 mm
Connection plating gold-plated
Rated voltage 150 V
Rated current 3 A