BL17SMD18SM | Fischer Elektronik
Socket header, 18 pole, pitch 2.54 mm, straight, BL17SMD18SM
Order No.: 68F0618
MPN:
BL17SMD18SM
BL 17 SMD 18 SM
Series: BL 17 SMD
BL17SMD18SM Fischer Elektronik PCB Connection Systems
1 pcs.
5 pcs.
Subject to prior sale
Female socket, BL17SMD18SM, Fischer Elektronik
Female socket for 0.635 mm and up to 0.85 mm Ø.
Contact type socket
Pin number 18 pole
Grid 2.54 mm
Connection plating gold-plated
Rated voltage 150 V
Rated current 3 A