BL17SMD14SM | Fischer Elektronik
Socket header, 14 pole, pitch 2.54 mm, straight, BL17SMD14SM
Order No.: 68F0610
MPN:
BL17SMD14SM
BL 17 SMD 14 SM
Series: BL 17 SMD
BL17SMD14SM Fischer Elektronik PCB Connection Systems
25 pcs.
50 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Female socket, BL17SMD14SM, Fischer Elektronik
Female socket for 0.635 mm and up to 0.85 mm Ø.
Contact type socket
Pin number 14 pole
Grid 2.54 mm
Connection plating gold-plated
Rated voltage 150 V
Rated current 3 A