BL17SMD12SM | Fischer Elektronik
Socket header, 12 pole, pitch 2.54 mm, straight, BL17SMD12SM
Order No.: 68F0604
MPN:
BL17SMD12SM
BL 17 SMD 12 SM
Series: BL 17 SMD
BL17SMD12SM Fischer Elektronik PCB Connection Systems
25 pcs.
50 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Female socket, BL17SMD12SM, Fischer Elektronik
Female socket for 0.635 mm and up to 0.85 mm Ø.
Contact type socket
Pin number 12 pole
Grid 2.54 mm
Connection plating gold-plated
Rated voltage 150 V
Rated current 3 A