MESC-122M-01 | Fastron
Suppressor choke, axial, 1200 µH, 0.1 A, MESC-122M-01
Order No.: 87D0859
MPN:
MESC-122M-01
Series: MESC
MESC-122M-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 203 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Interference suppression coil, MESC-122M-01, Fastron
Suppression Coil, Single layer Model with Insulation Foil is suitable for Application in “Power Line”, rated voltage 230V AC.
Technical specifications
Filter Property Value
Product type suppressor choke
Inductance 1200 µH
DC current 0.1 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 40800 mΩ
Design axial
Length 24 mm