1008AS-R39J-01 | Fastron
RF choke, SMD, 390 nH, 470 mA, 1008AS-R39J-01
Order No.: 87D1289
MPN:
1008AS-R39J-01
Series: 1008AS
1008AS-R39J-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 1008AS-R39J-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 390 nH
DC current 470 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 1.12 Ω
Measuring frequency 100 MHz
Quality Q Q 47
Design SMD
Length 2.9 mm
Width 2.8 mm
Height 2.1 mm