1008AS-033J-01 | Fastron
RF choke, SMD, 33 nH, 1000 mA, 1008AS-033J-01
Order No.: 87D1439
MPN:
1008AS-033J-01
Series: 1008AS
1008AS-033J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 404 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Chip inductance, 1008AS-033J-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 33 nH
DC current 1000 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.14 Ω
Measuring frequency 350 MHz
Quality Q Q 65
Design SMD
Length 2.9 mm
Width 2.8 mm
Height 2.1 mm