1008AS-010J-01 | Fastron
RF choke, SMD, 10 nH, 1000 mA, 1008AS-010J-01
Order No.: 87D1453
MPN:
1008AS-010J-01
Series: 1008AS
1008AS-010J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 1,509 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Chip inductance, 1008AS-010J-01, Fastron
Chip Inductor for RF Applications
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 10 nH
DC current 1000 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 0.08 Ω
Measuring frequency 500 MHz
Quality Q Q 50
Design SMD
Length 2.9 mm
Width 2.8 mm
Height 2.1 mm