1008AS-100K-01 | Fastron
RF choke, SMD, 10000 nH, 110 mA, 1008AS-100K-01
Order No.: 87D1425
MPN:
1008AS-100K-01
Series: 1008AS
1008AS-100K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 1,417 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Chip inductance, 1008AS-100K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 10000 nH
DC current 110 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 8.4 Ω
Measuring frequency 7.9 MHz
Quality Q Q 20
Design SMD
Length 2.9 mm
Width 2.8 mm
Height 2.1 mm