1008AS-R33J-01 | Fastron
RF choke, SMD, 330 nH, 470 mA, 1008AS-R33J-01
Order No.: 87D1291
MPN:
1008AS-R33J-01
Series: 1008AS
1008AS-R33J-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 403 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Chip inductance, 1008AS-R33J-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 330 nH
DC current 470 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 1.05 Ω
Measuring frequency 100 MHz
Quality Q Q 51
Design SMD
Length 2.9 mm
Width 2.8 mm
Height 2.1 mm