THN 20-4811WI-A1 | TRACO POWER
DC converter, 18-75 VDC, 20 W, 1 output, 5 VDC, 89 % efficiency, THN 20-4811WI-A1
Order No.: 32C4777
EAN: 7613441056296
MPN:
THN 20-4811WI-A1
Series: THN 20WI
THN 20-4811WI-A1 TRACO POWER DC/DC Converters
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 240 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
Filter Property Value
Number of outputs 1
Output current 4 A
Output voltage DC 5 VDC
Input voltage AC 18-75 VDC
Power 20 W
efficiency 89 %
Design DIP6
Isolation voltage 1.5 kV
Length 25.4 mm
Width 25.4 mm
Height 9.9 mm