B72220S0681K101 | TDK (EPCOS)
Varistor, radial, VV 1.1 kV, 6500 A, 895 V (DC), 680 V (AC), ±10 %, 1 VA (AC), 250 J, B72220S0681K101
Order No.: 82E2418
EAN: 4099879988904
MPN:
B72220S0681K101
B72220S681K101
Series: B72220
B72220S0681K101 TDK (EPCOS) Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 612 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
25 pcs.
200 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Metal oxide varistors (VDRs), type TDK/Epcos S20 B72220..K101.
Disk version
Design radial
Varistor Voltage Type 1.1 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 6500 A
Rated voltage (DC) 895 V
Rated voltage (AC) 680 V
Tolerance ±10 %
Power dissipation 1 W
Energy absorption 250 J
Grid 10 mm
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 85 °C