B82144A2103K000 | TDK (EPCOS)
RF choke, axial, 10 µH, 1.4 A, B82144A2103K000
Order No.: 74D5806
EAN: 4099889013672
MPN:
B82144A2103K000
B82144A2103K
Series: LBC
B82144A2103K000 TDK (EPCOS) Fixed Inductors
Image may differ
Available: 2,599 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
250 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
RF choke, B82144A2103K000, EPCOS
Features
  • Very wide inductance range
  • High rated current
  • Suitable for wave soldering
  • RoHS-compatible
Applications
  • RF blocking and filtering
  • Decoupling and interference suppression
  • For telecommunications, automotive electronics, energy-saving lamps, entertainment electronics
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 10 µH
DC current 1.4 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 220 mΩ
Measuring frequency 1 MHz
Quality Q Q 60
Design axial
Length 12 mm