B78108S1124J000 | TDK (EPCOS)
RF choke, axial, 120 µH, 300 mA, B78108S1124J000
Order No.: 74D5700
EAN: 4099889013511
MPN:
B78108S1124J000
B78108S1124J
Series: B78108S
B78108S1124J000 TDK (EPCOS) Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 4,459 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
20 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
2000 pcs.
4000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
RF choke, B78108S1124J000, EPCOS
Features
  • Wide inductance range
  • Suitable for general-purpose application
  • Suitable for wave soldering
  • RoHS-compatible
Applications
  • RF blocking and filtering
  • Decoupling and interference suppression
  • For antenna systems, automotive electronics, energy-saving lamps, entertainment electronics
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 120 µH
DC current 300 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 2.4 Ω
Measuring frequency 100 kHz
Quality Q Q 70
Design axial
Length 9.2 mm