4AM3242-4TN00-0ED0 | Siemens
Transformer, 50 VA, 230 V/218 V, 85 %, 4AM3242-4TN00-0ED0
Order No.: 80P9466
EAN: 4001869918426
MPN:
4AM3242-4TN00-0ED0
4AM32424TN000ED0
4AM3242-4TN00-0ED0 Siemens Power Transformers
Filter Property Value
Output power 50 W
Primary voltage 242 V
Secondary voltage (1) 230 V
Secondary voltage (2) 218 V
efficiency 85 %
Length 135 mm
Width 149 mm
Height 155 mm