NSYCVF550M24FB | Schneider Electric
HD fan box, 24 V, 223 x 223 x 90 mm, 550 m³/h, 60 dB, ball bearing, Schneider Electric NSYCVF550M24FB
Order No.: 04P0394
EAN: 3606480678783
MPN:
NSYCVF550M24FB
Series: Climasys CV
NSYCVF550M24FB Schneider Electric Panel-Mount Fans
1 pcs.
Fan, NSYCVF550M24FB, Schneider Electric
ClimaSys CVHD outdoor high-definition fan box, featuring a capacity of 550 m³/h, operates without a grille and filter at 24VDC.
Technical specifications
Filter Property Value
Rated voltage 24 V
Width 223 mm
Height 223 mm
Depth 90 mm