NSYCVF550M115FB | Schneider Electric
HD fan box, 115 V, 223 x 223 x 90 mm, 550 m³/h, 60 dB, ball bearing, Schneider Electric NSYCVF550M115FB
Order No.: 04P0392
EAN: 3606480678776
MPN:
NSYCVF550M115FB
Series: Climasys CV
NSYCVF550M115FB Schneider Electric Panel-Mount Fans
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 1 Week
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1 pcs.
Fan, NSYCVF550M115FB, Schneider Electric
The ClimaSys CVHD outdoor high-definition fan box operates at a capacity of 550 m³/h and is designed to function without a grille and filter, utilizing a 115VAC power supply.
Technical specifications
Filter Property Value
Rated voltage 115 V
Width 223 mm
Height 223 mm
Depth 90 mm