NSYCVF550M230FB | Schneider Electric
HD fan box, 230 V, 223 x 223 x 90 mm, 550 m³/h, 60 dB, ball bearing, Schneider Electric NSYCVF550M230FB
Order No.: 04P0393
EAN: 3606480678769
MPN:
NSYCVF550M230FB
Series: Climasys CV
NSYCVF550M230FB Schneider Electric Panel-Mount Fans
1 pcs.
Fan, NSYCVF550M230FB, Schneider Electric
The ClimaSys CVHD outdoor high-definition fan box operates at a capacity of 550 m³/h and is designed for use without a grille and filter, powered by 230VAC.
Technical specifications
Filter Property Value
Rated voltage 230 V
Width 223 mm
Height 223 mm
Depth 90 mm