NSYCVF165M48DPF | Schneider Electric
Fan, 48 V, 248 x 268 x 104 mm, 165 m³/h, 51 dB, ball bearing, Schneider Electric NSYCVF165M48DPF
Order No.: 04P0376
EAN: 3606480151279
MPN:
NSYCVF165M48DPF
Series: Climasys CV
NSYCVF165M48DPF Schneider Electric Panel-Mount Fans
1 pcs.
Fan, NSYCVF165M48DPF, Schneider Electric
ClimaSys forced ventilation system, rated IP54, provides an airflow of 193 m³/h, operates on 48V DC, and includes an outlet grille along with a G2 filter.
Technical specifications
Filter Property Value
Rated voltage 48 V
Width 248 mm
Height 268 mm
Depth 104 mm