NSYCVF165M230PF | Schneider Electric
Fan, 230 V, 248 x 268 x 104 mm, 165 m³/h, 51 dB, ball bearing, Schneider Electric NSYCVF165M230PF
Order No.: 04P0373
EAN: 3606480151248
MPN:
NSYCVF165M230PF
Series: Climasys CV
NSYCVF165M230PF Schneider Electric Panel-Mount Fans
1 pcs.
Fan, NSYCVF165M230PF, Schneider Electric
ClimaSys forced ventilation system, rated IP54, with a capacity of 165 m³/h, operates at 230V and includes an outlet grille and G2 filter.
Technical specifications
Filter Property Value
Rated voltage 230 V
Width 248 mm
Height 268 mm
Depth 104 mm