C2121202 | OKW
PC enclosure shell, (L x W x H) 120 x 120 x 60 mm, light gray (RAL 7035), C2121202
Order No.: 30H2871
EAN: 4099889513653
MPN:
C2121202
Gehäuseschale 120x120x60, mit F., PC
Series: ROBUST-BOX
C2121202 OKW General Purpose Enclosures
Subject to prior sale
Case shell, C2121202, OKW
Case shell with thread and fixing towers as separate part. Alternative use either as top or bottom part. Screw fixing outside of the sealing area. Recess of min. 0.8 mm for the use of membrane keyboards. Each 1 part with tongue and 1 part with groove needed for 1 case.
Technical specifications
Filter Property Value
Material PC
Length 120 mm
Width 120 mm
Height 60 mm