C2122401 | OKW
ABS enclosure shell, (L x W x H) 240 x 120 x 60 mm, light gray (RAL 7035), C2122401
Order No.: 30H2874
EAN: 4099889513684
MPN:
C2122401
Gehäuseschale 120x240x60, mit F., ABS
Series: ROBUST-BOX
C2122401 OKW General Purpose Enclosures
Subject to prior sale
Case shell, C2122401, OKW
Case shell with thread and fixing towers as separate part. Alternative use either as top or bottom part. Screw fixing outside of the sealing area. Recess of min. 0.8 mm for the use of membrane keyboards. Each 1 part with tongue and 1 part with groove needed for 1 case.
Technical specifications
Filter Property Value
Material ABS
Length 240 mm
Width 120 mm
Height 60 mm