C0161601 | OKW
ABS enclosure shell, (L x W x H) 160 x 160 x 30 mm, light gray (RAL 7035), C0161601
Order No.: 30H2820
EAN: 4099889513141
MPN:
C0161601
Gehäuseschale 160x160x30, mit F., ABS
Series: ROBUST-BOX
C0161601 OKW General Purpose Enclosures
Subject to prior sale
Case shell, C0161601, OKW
Case shell with thread and fixing towers as separate part. Alternative use either as top or bottom part. Screw fixing outside of the sealing area. Recess of min. 0.8 mm for the use of membrane keyboards. Each 1 part with tongue and 1 part with groove needed for 1 case.
Technical specifications
Filter Property Value
Material ABS
Length 160 mm
Width 160 mm
Height 30 mm