V385LA7P | Littelfuse
Varistor, radial, VV 620 V, 1200 A, 505 V (DC), 385 V (AC), 27 J, V385LA7P
Order No.: 74P7531
EAN: 4099891843960
MPN:
V385LA7P
Series: LA
V385LA7P Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
4500 pcs.
Varistor, V385LA7P, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 620 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 1200 A
Rated voltage (DC) 505 V
Rated voltage (AC) 385 V
Energy absorption 27 J
Grid 6 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C