V385LA10P | Littelfuse
Varistor, radial, VV 620 V, 2500 A, 505 V (DC), 385 V (AC), 51 J, V385LA10P
Order No.: 74P7526
EAN: 4099891843915
MPN:
V385LA10P
Series: LA
V385LA10P Littelfuse Varistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
5000 pcs.
Varistor, V385LA10P, Littelfuse
Features
  • Lead-free
  • Halogen-Free
  • RoHS compliant
Technical specifications
Filter Property Value
Design radial
Varistor Voltage Type 620 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 2500 A
Rated voltage (DC) 505 V
Rated voltage (AC) 385 V
Energy absorption 51 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C