V385LA20AP | Littelfuse
Varistor, radial, VV 620 V, 4500 A, 505 V (DC), 385 V (AC), 85 J, V385LA20AP
Order No.: 74P7527
EAN: 4099891843922
MPN:
V385LA20AP
Series: LA
V385LA20AP Littelfuse Varistors
Subject to prior sale
1800 pcs.
Varistor, V385LA20AP, Littelfuse
Design radial
Varistor Voltage Type 620 V
max. Surge current, transient (8/20 µs) 4500 A
Rated voltage (DC) 505 V
Rated voltage (AC) 385 V
Energy absorption 85 J
Grid 8.5 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 85 °C