0217.200TXP | Littelfuse
Microfuse 5 x 20 mm, 200 mA, F, 250 V (AC), 35 A breaking capacity, 0217.200TXP
Order No.: 42G1610
EAN: 4099889084313
MPN:
0217.200TXP
Series: 217
0217.200TXP Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 80 pcs.
Available in 4 Days: 100 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Micro fuse, 0217.200TXP,LITTELFUSE
Features
  • Material glass body
  • High breaking capacity
  • RoHS-compliant and lead-free
Applications
  • Supplementary protection
  • Utilization equipment
  • Internal circuits
Version microfuse
Design 5 x 20 mm
Enclosure glass tube
Rated current 200 mA
Tripping characteristics F
Rated voltage (AC) 250 V
Breaking capacity 35 A
Length 20 mm
diameter 5.2 mm