SMS-R039-1.0 | Isabellenhütte
Resistor, metal foil, SMD 2512 (6330), 39 mΩ, 3 W, ±1 %, SMS-R039-1.0
Order No.: 09E412
EAN: 4099879202857
MPN:
SMS-R039-1.0
Series: SMS
SMS-R039-1.0 Isabellenhütte SMD Resistors Image 1
SMS-R039-1.0 Isabellenhütte SMD Resistors Image 2
Image may differ
Available: 1,856 pcs.
Subject to prior sale
Current Sense Resistor, SMS-R039-1.0, Isabellenhütte
Features
  • Resistance: 39 mOhm
  • Tolerance: 1%
  • Temperature coefficient: <50ppm/K
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 39 mΩ
Tolerance ±1 %
Power 3 W
Design SMD 2512 (6330)
Technology metal foil
min. operating temperature -65 °C
max. operating temperature 170 °C
Length 6.35 mm
Width 3 mm
Height 0.8 mm