SMS-R0075-1.0 | Isabellenhütte
Resistor, metal foil, SMD 2512 (6330), 7.5 mΩ, 3 W, ±1 %, SMS-R0075-1.0
Order No.: 09E397
EAN: 4099879202758
MPN:
SMS-R0075-1.0
Series: SMS
SMS-R0075-1.0 Isabellenhütte SMD Resistors Image 1
SMS-R0075-1.0 Isabellenhütte SMD Resistors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
100 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
SMD precision resistors, size 2512, 3.0 W, tolerance 1.0 %, series ISA-PLAN, type Isabellenhütte SMS.
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 7.5 mΩ
Tolerance ±1 %
Power 3 W
Design SMD 2512 (6330)
Temperature coefficient ±50 ppm/K
Technology metal foil
min. operating temperature -65 °C
max. operating temperature 170 °C
Length 6.35 mm
Width 3 mm
Height 0.8 mm