1457U2801BK | Hammond
Aluminum enclosure, (L x W x H) 280 x 191 x 68 mm, black (RAL 9005), IP65, 1457U2801BK
Order No.: 61H4211
MPN:
1457U2801BK
Series: 1457 IP
1457U2801BK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 3 Weeks
5 pcs.
10 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Watertight Extruded Enclosure, 1457U2801BK, Hammond
Watertight Extruded Enclosure, 280x191x68 mm, Black.
Material aluminum
Length 280 mm
Width 191 mm
Height 68 mm