TLC/10A-150M-00 | Fastron
Choke, radial, 15 µH, TLC/10A-150M-00
Order No.: 87D0794
MPN:
TLC/10A-150M-00
Series: TLC/10A
TLC/10A-150M-00 Fastron Fixed Inductors
10 pcs.
50 pcs.
100 pcs.
250 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Toroid Line Choke, TLC/10A-150M-00, Fastron
Toroid Line Choke, Core Material: Iron Dust
Version toroidal core
Inductance 15 µH
Tolerance ±20 %
DC resistance 6.7 mΩ
Design radial
Width 16 mm